0

Wybrzuszone panele podłogowe. Możliwe przyczyny problemu

Dodano: 30 sie 2022

Panele podłogowe doskonale się prezentują, dlatego mają znaczną liczbę zwolenników. Niestety, błędy w ich montażu, a także czyszczeniu mogą doprowadzić do ich nieestetycznego wybrzuszania się, które wpływa na wygląd całej podłogi. Na co uważać podczas montażu podłogi oraz jakich czynności unikać, aby zadbać o doskonały wygląd paneli?

Co z reguły prowadzi do tego, że panele ulegają wybrzuszeniu?

Z reguły wybrzuszenia widoczne na panelach pojawiają się w wyniku ich niewłaściwego montażu. Należy pamiętać o odpowiednim sposobie ich układania — warto robić to tak, aby krótsze boki nie były położone w tej samej linii. Ponadto należy poświęcić uwagę na znalezienie wysokiej jakości akcesoriów, które wykorzysta się, układając panele podłogowe. Ważny jest też dobór właściwej izolacji oraz odpowiednie jej przymocowanie tak, aby się nie przesuwała. Podczas montażu należy zadbać o to, żeby między podłogą a ścianami pozostały niewielkie szczeliny, które pozwolą na kurczenie i rozkurczanie się paneli.

Jeżeli zależy nam na tym, aby uniknąć wybrzuszania się podłogi, musimy pamiętać o tym, żeby nie kłaść paneli na mokrym podłożu. Niezwykle ważny dla estetycznego wyglądu podłogi jest wybór wysokiej jakości produktów. Tylko one mogą zapewnić jej doskonały wygląd na długo. Jeśli więc dopiero zastanawiamy się nad zakupem paneli, musimy pamiętać, aby wybierać wyłącznie te pochodzące od sprawdzonych dostawców.

Błędy w codziennym użytkowaniu paneli jako przyczyna ich wybrzuszania

Bardzo ważne dla dobrego wyglądu podłogi jest również to, w jaki sposób na co dzień dbamy o panele. Trzeba pamiętać, aby nawet podczas sprzątania nie narażać ich na nadmierny kontakt z wilgocią. Ponadto, jeśli coś się wyleje — dobrze od razu to zetrzeć, żeby woda nie miała szansy dostać się pod panele, ponieważ to mogłoby doprowadzić do ich wybrzuszenia. Właściwy montaż oraz użytkowanie podłogi wykonanej z paneli to gwarancja ich doskonałego wyglądu przez wiele lat.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.