0

Jakie wybrać panele podłogowe do kuchni?

Dodano: 01 lis 2017

Panele podłogowe, dzięki szerokiej gamie dekorów, pozwalają stworzyć naprawdę ciekawe i oryginalne aranżacje, a co dziś szczególnie ważne panele podłogowe w klasie użytkowej 23/33 można bez przeszkód układać w kuchni. Ma to szczególne znaczenie dla ludzi którzy mają salon z aneksem kuchennym, gdzie podłoga powinna stanowić jednolitą całość. Taka podłoga jest nie tylko efektowna, ale także łatwa w czyszczeniu, ciepła i wytrzymała.

Podłogi laminowane mają coraz lepsze właściwości pozwalające je stosować nawet w tak wymagających pomieszczeniach, jak kuchnie. Panele podłogowe są szczególnie cenione za to, że mimo iż są produkowane z drewna są bardzo trwałe, są łatwe w montażu i co warte podkreślenia w demontażu. Szeroka gama kolorów i dekorów, różne rodzaje struktur, ciepło i wygłuszenie stropu przy zastosowaniu odpowiednich podkładów, to tylko część zalet.

Czy panele nadają się do kuchni?

 Powiedzmy to sobie jasno – jeśli nie zalewasz podłogi litrami wody przy każdym gotowaniu, jeśli nie masz cieknącej zmywarki, która wylewa potoki wody – nie musisz martwić się o stan Twoich paneli. Nawet po kilku latach będą wyglądać dobrze. Pomyśl tylko co robisz na blacie w kuchni, a jednak nigdy nie martwisz o jego stan. Warto zauważyć że w przypadku paneli mamy do czynienia z bardzo podobnym materiałem.  Z paneli łatwo zetrzesz rozlany tłuszcz, nie musisz się martwić, że podłoga odpryśnie po upadku naczyń, tak jak ma to miejsce np. w przypadku kamienia, ceramiki albo gresu. Jest też znacznie większa szansa, że upuszczone naczynie przeżyje taki upadek.

Jeśli zainwestujesz w panele do kuchni, które będą najwyższej jakości, a rozlane płyny będziesz bezzwłocznie wycierać – nie masz czego się obawiać. A co więcej, będziesz mieć w kuchni posadzkę, która jest nie tylko ciepła i przyjemna dla stóp, ale także bardzo efektowna i łatwa w czyszczeniu.

Panele laminowane

Szukając idealnych paneli podłogowych do kuchni pamiętaj, że poza tym co oczywiście niezwykle ważne – wyglądem, należy zwrócić szczególną uwagę na walory użytkowe. Chcąc cieszyć się podłogą przez wiele lat szukaj wyłącznie podłóg europejskich producentów najlepiej w klasie użytkowej 33 i klasie ścieralności AC5 lub AC6. Dodatkowym atutem jest większa grubość panela, która wpłynie również korzystnie na sztywność podłogi, pracę zamków i akustykę, dlatego polecamy szczególnie panele grubości 12 mm.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.