0

Poszukiwanie paneli w sieci. Jak mądrze kupować przez internet?

Dodano: 15 mar 2022

Rozwój Internetu sprawił, że współcześnie wszystko, czego potrzebujemy, jest dostępne w sieci. Nawet mieszkanie możemy urządzić bez wychodzenia z domu i odwiedzania licznych sklepów z materiałami wykończeniowymi. Jest to bardzo wygodne udogodnienie, aczkolwiek kupując panele podłogowe przez Internet, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z zamówieniem. Uwzględnienie tego, co opiszemy poniżej, pozwoli uniknąć późniejszych nieporozumień odnośnie dostarczonego towaru.

Sprecyzowanie zamówienia

Przed złożeniem zamówienia, należy przede wszystkim dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebujemy. Mowa tutaj nie tylko o rodzaju podłogi, ale również o uwzględnieniu metrażu. Tylko wtedy będziemy wiedzieli czego poszukiwać w sklepie online — a gdy już to znajdziemy — będziemy potrafili sprecyzować ilość palet do zamówienia. Warto także wiedzieć, co będzie nam potrzebne oprócz samych paneli, czyli np. podkład i akcesoria, a także listwy. Mając to wszystko na uwadze, składanie zamówienia nie powinno sprawić większych problemów.

Opis i specyfikacja produktu

Każdy profesjonalny sklep internetowy powinien zadbać o zdjęcia oddające rzeczywisty wygląd produktu, jak i szczegółowy opis — w taki sposób, aby nie budził on wątpliwości wśród potencjalnych Klientów. Opis paneli zazwyczaj obejmuje informacje związane z rodzajem materiału i innymi cechami charakterystycznymi. Oprócz tego mogą być zawarte informacje, czy dana podłoga nadaje się do ogrzewania podłogowego, a także czy do zamówienia dodane są wcześniej wspomniane akcesoria. Równie istotna jest specyfikacja, która powinna uwzględniać m.in.:

  • wymiary,
  • grubość paneli,
  • klasę ścieralności i użyteczności,
  • odporność na uderzenia i zachlapania,
  • system montażu.

Podane powyżej parametry są niezwykle istotne w kontekście składania zamówienia oraz późniejszego użytkowania, dlatego też nie należy ich bagatelizować.

Wybór sklepu internetowego

Istotny jest nie tylko sam produkt, który nas interesuje, ale także dystrybutor, od którego zamawiamy. Warto wybrać sklep internetowy z panelami, który po pierwsze cieszy się dobrą renomą, a po drugie ma szeroki wybór podłóg. Co więcej, należy zwrócić uwagę czy strona zawiera przejrzysty regulamin oraz zasady związane z dostawą (np. czas realizacji zamówienia, dodatkowe opłaty itp.). Wszelkie dodatkowe informacje w sklepie online dają nam gwarancję tego, że firma funkcjonuje w sposób profesjonalny. Co więcej, sklep internetowy powinien mieć ułatwiony proces komunikacji z Klientem poprzez obsługę telefoniczną mailową, jak i również formularz kontaktowy. Różne sposoby kontaktu umożliwiają uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat zamówienia. Dział obsługi Klienta powinien zadbać także o specjalistyczne doradztwo w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości ze strony osoby dokonującej zakupu.

Na koniec warto zwrócić uwagę na to, że obecnie w sklepach stacjonarnych coraz rzadziej można dostać dany produkt od ręki. Zazwyczaj i tak są one sprowadzane na specjalne zamówienie. Biorąc pod uwagę, że ceny w sklepach internetowych są niejednokrotnie korzystniejsze, a czas oczekiwania jest taki sam — zakup online będzie stanowczo wygodniejszą opcją.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.