Podłoga bielona – dobry czy zły pomysł?

Bielone panele

Podłoga w odcieniach bielonych kojarzy się nie tylko z elegancją, ale także czystością i nowoczesnością. Chociaż wywodzi się ze stylu skandynawskiego, to dzięki swojemu neutralnemu pięknu, doskonale pasuje do wnętrz o dowolnej stylistyce. Jakie są zalety bieli na podłodze?

Podczas planowania wystroju wnętrz zawsze cenne są rozwiązania, które będą wszechstronne i zarazem odważne. Jednym z nich jest podłoga bielona, bo z jednej strony ujmuje neutralnością, a z drugiej podkreśla wysublimowany smak i charakter wnętrza. To rozwiązanie tak samo dobre zarówno w salonie, kuchni, jak i w łazience.

Myli się jednak ten, kto uważa że biała podłoga będzie jedynie niewidocznym tłem. Jeśli zestawimy ją z chłodnymi kolorami, powstanie nam wówczas aranżacja elegancka i minimalistyczna. Jeśli natomiast pójdziemy w ciepłą kolorystykę, uzyskamy wnętrze zarazem ciepłe i klimatyczne. Doskonale sprawdzi się również jako dopełnienie wnętrz rustykalnych albo tych urządzonych w stylu skandynawskim.

Podłoga bielona a czystość

Często boimy się podłóg bielonych, ponieważ wydaje nam się, że będzie trudno utrzymać je w czystości. To nieprawdziwy mit, matowa powierzchnia, struktura 3D i dodatki szarości charakterystyczne dla wielu takich podłóg, to cechy które powodują, że nasz wzrok gubi wszelki niedoskonałości, a użytkownicy jednoznacznie twierdzą, że takie panele czyści się dokładnie tak samo jak te w i innych kolorach. Co więcej, brud i kurz jest zdecydowanie mniej widoczny na podłodze jasnej niż ciemniej!

Jasna podłoga potrafi naprawdę ciekawie przełamać monotonne wnętrze i nadać mu oryginalności. Polecamy takie rozwiązanie każdemu, kto lubi nowoczesne aranżację.