Panele podłogowe Solid Plus

panele-podłogowe

Panele Solid Plus łączą w sobie trwałość (grubość 12 mm, najwyższa klasa ścieralności i użyteczności AC6/33) z wyjątkową strukturą 3D synchroniczną, która sprawia, że podłoga przypomina konstrukcje z litych desek. Przedstawiamy krótką charakterystykę paneli Solid Plus.

Kolekcja Solid Plus to wysokiej jakości panele podłogowe Alsafloor produkowane we francuskiej fabryce Alsapan. Dzięki grubości 12 milimetrów i wysokiej gęstości są bardzo odporne na odkształcenia, świetnie wygłuszają i są znacznie bardziej wytrzymałe od paneli 8 i 10 mm. Wszystkie kolekcje Solid wykończono czterostronną obustronnie woskowaną V-Fugą, dzięki czemu podłoga wygląda naturalnie, na ułożoną z osobnych, litych desek. Panele Solid Plus doskonale imitują heblowane drewno, ponieważ do ich produkcji wykorzystano specjalną prasę nadającą im synchroniczną fakturę 3D.

Tłoczenie paneli dokładnie pokrywa się z wzorem słoi, a detalem i precyzją wykonania są trudne do odróżnienia od prawdziwego drewna. Część kolekcji Solid Plus występuje w strukturze heliochrome czyli z dodatkiem jonów srebra, co daje piękny, subtelny efekt  połysku.

Klasa ścieralności

Kolekcja Solid Plus to panele wyjątkowo wytrzymałe na ścieranie i zużycie. Mogą się poszczycić najwyższą klasą ścieralności – AC6 i klasą użytkową 23/33. Dzięki temu doskonale nadają się do użytku nie tylko w mieszkaniach, ale też w eleganckich biurach i w sklepach, gdzie podłogi są intensywnie użytkowane. Bardzo istotną zaletą jest zastosowanie w panelach technologii szczelnych łączeń, które nie przepuszczają brudu ani kurzu, dzięki temu to produkt antystatyczny i antyalergiczny.

Jeśli chcemy uzyskać dodatkowy, ciekawy efekt dekoracyjny, możemy połączyć kolekcję Solid Plus z panelami podłogowymi Solid Chic i Solid Medium. Kolekcje te różni od ich odpowiedników szerokość pojedynczej deski, kolejno 172 i 122mm. Połączenie paneli różnego rodzaju stworzy oryginalną podłogę, która ozdobi każde wnętrze. Pojedyncze wymiary deski Solid Plus wynoszą 214X1286mm.

Wszystkie kolekcje Alsafloor Solid dedykowane są dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą cieszyć się wyglądem drewnianej i jednocześnie wyjątkowo trwałej podłogi, ale nie zamierzają przepłacać za deski z litego drewna i borykać się z trudnościami związanymi z ich konserwacją.