Panele imitujące deskę

Panele Sunset AC6 12mm

Jeśli chcesz cieszyć się piękną, naturalną podłogą, która będzie wyglądała jak ułożona z desek, a zależy Ci na trwałości podłogi i nie chcesz za nią płacić za nią majątku – zainwestuj w porządne panele podłogowe. Dzięki nowoczesnej technologii, panele laminowane potrafią idealnie odwzorować rysunek słojów drewna, mają często strukturę wgłębną i fazowane krawędzie. A jeśli marzy Ci się  drewniana olejowana lub lakierowana podłoga, możesz kupić panele w odpowiedniej strukturze, które będą matowe jak deska olejowana lub w strukturze rustykalnej czyli deski lakierowanej.  

Nowoczesne panele wcale nie muszą być gładkie. Wcale nie muszą się błyszczeć i mieć regularnych wzorów. Zamiast tanich, standardowych paneli, możesz wybrać naprawdę wyjątkowe trwałe panele wysokiej jakości, które będą fenomenalnie imitować naturalne drewno, a co szczególnie ważne, są bardzo wytrzymałe, czego niestety nie można powiedzieć o podłogach warstwowych.  

Podłoga ze starych desek

Panele z fakturą odwzorowującą głęboki rysunek słojów drewna mogą do złudzenia przypominać lite drewno. W tym celu laminat poddaje się specjalnej obróbce, która sprawia, że zyskują szereg wgłębień, przez co uzyskujemy trójwymiarową strukturę. Dziś producenci prześcigają się w pomysłach i nowoczesnych rozwiązanach, a panele w zależności od potrzeb klienta, mogą imitować deskę, kamień, starą drewnianą posadzkę, a nawet wysłużone deski okrętowe, obdarte z farby przez morską wodę i sfatygowane przez szczotkowanie pokładu.

W panelach imitujących deskę często stosuje się frezowanie krawędzi, zwane V-fugami. To  żłobienia pomiędzy odwzorcowanymi deskami. Dzięki temu, nasza podłoga wygląda jeszcze naturalniej, pomiędzy panelami tworzy się szczelina w kształcie litery V, dzięki czemu podłoga nie tworzy jednolitej powierzchni, wygląda jakby wykonano ją z osobnych litych desek. Takie rozwiązanie jest dziś szczególnie popularne.