0

Łączenie paneli z różnych kolekcji – czy to ma sens?

Dodano: 29 lip 2022

Podczas aranżacji każdego z pomieszczeń w domu należy poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej podłogi. Dobrym wyborem są panele. Obecnie na rynku są one dostępne w wielu różnych wzorach oraz odcieniach, co pozwala na wybranie produktów dopasowanych do określonych oczekiwań. Co jednak zrobić, jeśli podoba się nam kilka opcji? Czy można je ze sobą połączyć? Jeśli tak — w jaki sposób?

Jakie zalety ma łączenie paneli z różnych kolekcji?

Choć sam pomysł łączenia ze sobą paneli z odmiennych kolekcji może wydawać się niecodzienny, w wielu przypadkach ma liczne plusy. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest odpowiednie dla każdego, komu zależy na wydzieleniu w danym pomieszczeniu poszczególnych stref. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku kawalerek, w których jedno wnętrze odgrywa rolę sypialni, salonu oraz jest miejscem przygotowywania posiłków. Dzięki temu, że zastosujemy inne panele podłogowe do kuchni, a inne do części wypoczynkowej symbolicznie oddzielimy od siebie określone strefy.

Wykorzystując panele z różnych kolekcji, możemy również skutecznie wyróżnić określoną część pomieszczenia, np. miejsce, gdzie będzie stać kanapa. Oprócz tego zestawienia odmiennych produktów na podłodze przypadną do gustu wszystkim zwolennikom nowoczesnych, niecodziennych rozwiązań, które przykuwają uwagę i zachwycają. Jeśli chcemy stworzyć oryginalne wnętrze, możemy np. na przemian układać panele w odmiennych kolorach.

Jak łączyć ze sobą panele?

Jeżeli zdecydujemy się na łączenie ze sobą paneli z różnych kolekcji, musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, aby zapewnić podłodze estetyczny wygląd, należy postawić na produkty o takiej samej grubości. Dobrze również postawić na warianty o podobnym sposobie montażu. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy postawić na produkty w odmiennych kolorach lub panele imitujące inne materiały. W razie wątpliwości warto swój wybór skonsultować z doświadczonym specjalistą, który podpowie, jakie połączenia wyglądają korzystnie.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.