Jaką podłogę do pokoju dziecięcego warto wybrać?

chłopczyk bawiący się na podłodze

Sposób wykończenia podłogi ma duże znaczenie dla tego, jak prezentują się poszczególne pomieszczenia, wpływa także na łatwość utrzymania czystości oraz czas, jaki upłynie do momentu, w którym potrzebna będzie jego wymiana. W przypadku urządzenia domu lub mieszkania należy więc starannie dobierać użyty materiał. Jednym z ciekawszych, przystępnych cenowo oraz niewymagających długotrwałego i kłopotliwego montażu są panele dla dzieci. Przekonajmy się, czym powinny się charakteryzować i zobaczmy, które warto zwrócić uwagę.

Jakie są wymagania wobec podłogi do pokoju dziecięcego?

Podłoga w pokoju dziecięcym powinna być dopasowana stylistycznie i kolorystycznie do jego wystroju. Musi być również bezpieczna i nie zawierać żadnych potencjalnie szkodliwych substancji. Niezwykle istotna okaże się również jej wytrzymałość. W grę wchodzi tu bowiem narażenie na przyspieszone ścieranie, kontakt z wodą i zabrudzeniami. Ponieważ dziecięce zabawy często odbywają się na podłodze, zastosowany materiał musi być łatwy w czyszczeniu i mało podatny na zniszczenie.

Dlaczego warto wybrać panele Wineo 500 FOREVER EICHE?

Panele Wineo 500 FOREVER EICHE wyróżniają się niezwykle wysoką trwałością spełniając wymogi ścieralności AC5 oraz klasy użytkowej 33, co gwarantuje ich odporność na długotrwałe i bardzo intensywne użytkowanie. Są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a ich łączenia pokryto lakierem. Powierzchnia jest wykończona laminatem o wyglądzie naturalnego drewna z odpowiednią matową i szczotkowaną strukturą. Dzięki połączeniu dekorów obejmujących aż 25 motywów całość stanowi różnorodną oraz gwarantującą wrażenia identyczne z litym drewnem kompozycję o wysokich walorach wizualnych. Plusem jest też wygodny system montażu FoldDown oraz aż trzy dostępne wymiary elementów.