Jak wybrać panele podłogowe do pokoju dziecięcego?

sklep euro-floors

Podłoga w pokoju dziecięcym powinna być przede wszystkim bezpieczna, praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości i higieny, chociaż nie mniej istotne są walory estetyczne. W tym przypadku doskonale sprawdzają się panele podłogowe, które nie tylko różnią się walorami wizualnymi, dzięki czemu można je dostosować do różnych aranżacji, ale również cechują się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Polecane są szczególnie dla dzieci borykających się z problemem alergii.

Panele podłogowe – idealne w pokojach dziecięcych

Chociaż większość osób uważa, że w pokojach dziecięcych najlepiej sprawdzi się puszysty i miękki w dotyku dywan, to jednak w praktyce takie rozwiązanie najczęściej jest bardzo problematyczne. Przede wszystkim warto pamiętać, że dywan bardzo trudno utrzymać w czystości i higienie. W przypadku dzieci z alergią jest to wręcz niemożliwe. Dlatego też większość rodziców decyduje się na panele podłogowe. Panele są bezpieczne w użytkowaniu, a jednocześnie można je zdecydowanie szybciej i dokładniej wyczyścić. Doskonałym rozwiązaniem może być jednak zastosowanie niewielkiego dywaniku, np. w strefie przeznaczonej do zabawy. Niewielki dywanik zapewni przyjemną zabawę na podłodze, a jednocześnie można go dość łatwo wyczyścić.

Wykańczając podłogi w pokojach dziecięcych, warto wybierać materiały ekologiczne, bezpieczne, a jednocześnie trwałe. Podczas zabaw maluchy mogą być narażone na częste upadki czy potknięcia, więc podłoga powinna zapewniać odpowiednią amortyzację, aby dziecko było całkowicie bezpieczne. Z drugiej strony musi być również wytrzymała, ponieważ powierzchnia podłogowa zapewne niejednokrotnie będzie narażona na przypadkowe zarysowania czy innego rodzaju uszkodzenia. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę zarysowania powstające pod wpływem przesuwania mebli, w szczególności krzeseł czy foteli przy biurku. Panele podłogowe o wysokim poziomie twardości wykazują dość dużą odporność na tego rodzaju zniszczenia, ale warto w tym przypadku pomyśleć o fotelu obrotowym o odpowiednich kółkach do podłóg twardych. Należy też zadbać o odpowiednią izolację akustyczną, np. przez zastosowanie akustycznych mat kwarcowych, które wygłuszają panele podłogowe.