0

Jak dbać o panele podłogowe?

Dodano: 08 maj 2019

Nawet wysokiej jakości panele mogą szybko się zniszczyć, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Jak dbać o panele podłogowe laminowane, żeby zachowały piękny i nowy wygląd przez lata?

Panele Laminowane – najlepszy wybór

Wysokiej jakości panele podłogowe to produkt wytrzymały, o długiej żywotności. Zamknięta struktura laminatu zapobiega przywieraniu brudu i przenikaniu zanieczyszczeń, dzięki czemu czyszczenie paneli podłogowych jest niezwykle łatwe.

Panele podłogowe w domu – odpowiednie warunki otoczenia

Najlepsze warunki dla naszego samopoczucia to temperatura w pomieszczeniu 18-25 ° C przy wilgotności względnej 50-70%. Są to również optymalne warunki dla twojej podłogi laminowanej, ponieważ przy wyższej wilgotności panele podłogowe – tak jak wszystkie produkty drewnopochodne mogą wykazać tendencję do pęcznienia. Z drugiej strony niska wilgotność, która w Polskich warunkach pojawia się najczęściej przy zimowym ogrzewaniu może powodować skurcz podłóg, dlatego warto stosować nawilżacze powietrza.

Środki ostrożności

Pod spodem nóg krzeseł i innych mebli należy założyć filcowe podkładki, a krzesła biurowe powinny mieć miękkie kółka przeznaczone do podłóg twardych. Przy drzwiach wejściowych powinniśmy mieć wycieraczkę, aby ograniczyć ilość wnoszonego do domu brudu, szczególnie żwiru, piasku i wody.

Czyszczenie paneli

Warstwa wierzchnia Paneli Alsafloor wykonana jest z wodoodpornych termoutwardzalnych żywic o strukturze powierzchni i poziomie połysku nadanym podczas produkcji i nie należy tego zmieniać, dlatego nie wolno stosować wosków, lakierów i innych środków nabłyszczających. Nieprzywierająca struktura laminatu ułatwia odkurzanie i mycie. Podczas odkurzania warto pamiętać o stosowaniu odpowiedniej końcówki, aby nie porysować laminatu. Do mycia podłogi wystarczy używać lekko wilgotnej szmatki, szczególnie polecamy płaski mop. Do wody można dodać niewielką ilość zwykłego środka czyszczącego. Mop warto płukać w czystej wodzie, dzięki czemu woda z płynem którą myjemy podłogę pozostanie dłużej czysta.

Aby usunąć trudne zabrudzenia takie jak farba, guma, ślady po butach lub klej, można użyć środku do mycia okien, produktów takich jak benzynę lakową, aceton lub podobnych. Te produkty powinny być jednakże używane oszczędnie i lokalnie, szczególnie w pobliżu v-fugi, tam czyścić możemy jedynie lekko wilgotną ściereczką. Paneli nie myjemy na mokro, wszelkie przypadkowe wycieki wody należy natychmiast zetrzeć. Do mycia paneli laminowanych nie wolno używać pary, np. mopów parowych, może to uszkodzić podłogę.

Pamiętaj: do paneli podłogowych nie powinno używać się środków nabłyszczających z woskiem, ponieważ mogą pozostawiać na podłodze trudne do usunięcia smugi.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.