0

Jak chronić panele podłogowe przed zarysowaniem?

Dodano: 20 mar 2020

Panele podłogowe, podobnie jak wszystkie pokrycia podłogowe podatne są na zużywanie i uszkodzenia mechaniczne, z uwagi na wysoką twardość laminatu, jest to trudniejsze, niż np. w desce drewnianej, ale na pewno możliwe, dlatego, by je utrzymać w dobrej kondycji roboczej i estetycznej niezbędna jest przede wszystkim profilaktyka. W niniejszym artykule zastanawiamy się, jak ochronić panele przed zarysowaniem. Zapraszamy do lektury.

Działania prewencyjne

Przede wszystkim należy zabezpieczyć meble, szczególnie te lżejsze, które z łatwością można przesuwać i które będą przesuwane codziennie: krzesła, stół, taborety, ale również i inne stojące na podłodze. Zabezpieczamy ich nóżki, przyklejając (i regularnie je zmieniając) samoprzylepne filcowe podkładki, kółka zaś wymieniamy na żelowe lub inne przeznaczone do podłóg twardych. Jeśli natomiast zostawiamy kółka twarde, wtedy przy krzesłach biurowych kładziemy na podłogę przezroczyste maty antypoślizgowe, które ochronią podłogę. O podłogi powinniśmy świadomie dbać, dlatego przed drzwiami wejściowymi kładziemy wycieraczkę, zaś panele podłogowe regularnie odkurzamy, by wnoszony na butach czy zwierzęcych łapach nie roznosić piasku. Musimy pamiętać, że piasek to głównie kwarc, czyli bardzo twardy minerał, może on zarysować praktycznie każdy materiał. Panele myjemy dobrze wyciśniętym płaskim mopem. Należy szczególną uwagę zwrócić na płyn do podłóg, takie płyny często zawierają środki nabłyszczające, podczas gdy nowoczesne podłogi są zwykle matowe. W takim przypadku stosujemy zawsze płyny bez nabłyszczaczy, inaczej na podłodze mogą pojawić się „smugi”.

Zabezpieczenie uszkodzeń

Pozostaje jeszcze kwestia powstałych już zarysowań, zadrapań i uszkodzeń mniejszych rozmiarów. Z nimi również można sobie stosunkowo prosto poradzić. Do ich zabezpieczenia najlepiej jest używać barwionego kitu do drewna, pamiętając, by kolor kitu dobrać do danego koloru paneli, na przykład dąb polarny czy dąb kanaryjski. By odpowiednio dobrać kolor i środek, takie produkty są powszechnie dostępne w sklepach ogólnobudowlanych.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.