Dekory paneli podłogowych. Między naturalnością a oryginalnością

sofa i stolik w nowoczesnym salonie

Wybierając podłogi do domu, nie można mieć wszystkiego. Główny dylemat dla większości klientów skupia się między naturalną, lecz drogą i bardziej wymagającą w utrzymaniu deską, a praktycznymi i tańszymi panelami podłogowymi. Warto jednak zauważyć, że ogromny wybór dekorów paneli pozwala nie tylko na oryginalny wystrój wnętrz, ale także uzyskać bardzo podobny efekt do naturalnej deski przy dużo mniejszych kosztach. W związku z tym jest to opcja, która niejako rozwiązuje problem.

Panele imitujące drewno czy oryginalne wzory?

Wybór stylu paneli podłogowych zależy tylko i wyłącznie od gustu oraz preferencji klienta. Przy zakupie wiele osób decyduje się na panele podłogowe imitujące naturalne drewno. Obecnie można znaleźć mnóstwo różnych paneli, które odwzorowują prawdziwe drewno nie tylko poprzez kolorystykę i ułożenie, ale także poprzez strukturę 3D. Całość daje efekt, który jest mocno zbliżony do desek podłogowych, czego przykładem są panele WINEO, przypominające drewno dębowe. Są one nie tylko znacznie tańsze, ale przy tym charakteryzują się bardzo wysoką jakością i wytrzymałością — do tego stopnia, że mogą być układane również w przestrzeni kuchennej czy łazienkach. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgotności, w związku z tym są połączeniem praktyczności i pięknego designu. Równie podobne cechy posiadają panele podłogowe z kolekcji BerryAlloc Eternity, które zachwycają wiernością odwzorowania struktury drewna. Są dostępne w wielu odcieniach kolorystycznych, również wykazują dużą odporność na wilgoć, a do tego są dostępne m.in. w wersji Eternity LONG, czyli paneli osiągających ponad 2m długości.

Dekory paneli podłogowych nie muszą ograniczać się jedynie do imitacji naturalnego drewna. Są również klienci, którzy lubią stawiać na oryginalność, wybierając nietypowe wzory i niestandardowe ułożenie. Nowoczesnym rozwiązaniem mogą być, chociażby panele podłogowe Alsafloor. Kolekcja Alsafloor Herringbone to przede wszystkim charakterystyczne ułożenie w jodełkę klasyczną. Co więcej, oprócz wytrzymałości, niskiej ceny i struktury 3D, ich cechą jest to, że są antystatyczne i antyalergiczne.

Współcześnie wybór paneli podłogowych jest ogromny, co pozwala na różnorodność wystroju wnętrz — zarówno dla tych, którzy poszukują oryginalności, jak i dla tych, którzy preferują naturalny design.