0

Czym charakteryzują się winylowe panele podłogowe?

Dodano: 10 wrz 2021

Od pewnego czasu coraz częściej stosowaną alternatywą dla tradycyjnych materiałów podłogowych są tzw. panele winylowe. Ich popularność nie jest przypadkowa, bowiem jest to rozwiązanie niemalże uniwersalne, a do tego posiadające wiele zalet. Najważniejsze cechy tego rodzaju tworzywa przedstawiamy w poniższej charakterystyce – jeśli zastanawiasz się nad wyborem tego produktu, być może wpis ten pomoże podjąć Ci właściwą decyzję.

Czym jest panel winylowy?

Panel winylowy jest materiałem podłogowym, który idealnie odwzorowuje strukturę drewna. Dokładniej jest to produkt stworzony z polichlorku winylu (PCV). Choć podłoga tego rodzaju składa się z kilku warstw, to mimo to charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo cienka – producenci oferują zazwyczaj panele o grubości od 3 do niecałych 10 milimetrów. Występują one w przeróżnych wersjach kolorystycznych i wzorach, a ich wielkość zazwyczaj przypomina standardowe panele podłogowe.

Główne zalety paneli winylowych

Przechodząc do najważniejszego, czyli tego, dlaczego panele winylowe są tak atrakcyjną opcją, należy wymienić główne cechy danego tworzywa.

  • Wytrzymałość

Odporność jest główną zaletą, dzięki której tak wiele osób decyduje się na tę opcję. Panele winylowe są nie tylko wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ale także są całkowicie wodoodporne. Przez to, że nie chłoną one wilgoci, bez problemu mogą być stosowane nawet w łazienkach i innych miejscach, gdzie podłoże narażone jest na częste zachlapania. Przed zakupem należy jednak zwrócić dokładną uwagę na klasyfikację paneli, bowiem każdy posiada inną klasę użyteczności, która określa wytrzymałość przeznaczenie podłoża.

  • Łatwość w utrzymaniu czystości

Dzięki swojej wytrzymałości i strukturze panel winylowy jest tworzywem, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy delikatny środek czyszczący i woda, aby zachować codzienny porządek. Nie ma konieczności stosowania żadnych specjalnych preparatów, które uatrakcyjnią estetykę podłoża.

  • Wyciszenie

Akustyka również jest często wyróżnianą cechą przy panelach winylowych. Sam materiał podłogi, a także poprawne ułożenie sprawia, że wszelkiego rodzaju stukanie i tupanie stają niemalże niesłyszalne dla użytkowników oraz otoczenia.

  • Korzystna cena

Nie sposób jednoznacznie wskazać finalnych kosztów, ponieważ różni się to chociażby od klasy użyteczności i innych parametrów – jednakże generalnie, pod względem ceny, jest to opcja pomiędzy tradycyjnymi panelami a drewnianą deską. Biorąc pod uwagę jednak szereg zalet, jest to wciąż niski wydatek. Na dodatek jeszcze korzystniejsze oferty częstokroć można znaleźć w sklepie internetowym z panelami.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2024 Euro Floors. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Dziękujemy. Poinformujemy Cię, gdy produkt będzie ponownie dostępny.