Czy warto kupić wodoodporne panele?

sklep euro-floors

Sposób wykończenia podłogi ma duże znaczenie dla wyglądu pomieszczenia oraz jego funkcjonalności, ponieważ od rodzaju zastosowanego materiału zależy to, czy posadzka będzie odporna na zużycie, łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań prym wiodą dziś różne typy paneli podłogowych, oferowane w wielu wzorach oraz i różnej konstrukcji. Z przeznaczeniem na niektóre powierzchnie najlepiej będzie jednak zdecydować się na produkty o specjalnych właściwościach. Dobrym przykładem będą tu panele odporne na wodę. Przekonajmy się, co je wyróżnia oraz sprawdźmy, gdzie najlepiej będzie je ułożyć.

Czym charakteryzują się panele wodoodporne?

Panele wodoodporne to wyroby, które zostały specjalnie zabezpieczone przed działaniem wody. Wiąże się to z zastosowanym materiałem stanowiącym zewnętrzną warstwę paneli, który jest wyprodukowany z tworzywa sztucznego odpornego na wilgoć i zmoczenie. Wśród paneli znoszących kontakt z wodą najczęściej wybieranymi są panele winylowe. W tej kategorii można jednak znaleźć również niektóre panele laminowane z odpowiednio zabezpieczonymi brzegami. Ich wytrzymałość będzie jednak nieco niższa, choć zwykle zagwarantuje możliwość mycia z zastosowaniem wody.

Gdzie najczęściej układa się panele wodoodporne?

Panele wodoodporne są przeznaczone do pomieszczeń, w których panuje duża wilgotność, a podłoga może mieć kontakt z wodą. Nadają się one do kuchni oraz łazienek, świetnie będą się również sprawdzały w przedpokojach. Można je też ułożyć w pokoju dziennym, jeżeli prowadzi z niego wyjście na taras. Podłogę z paneli odpornych na wodę będzie można także bez problemu zmywać wodą, nie martwiąc się o ich zniekształcenie tzw. spaczenie. Jednym minusem okaże się wyższa cena, jaką trzeba za nie zapłacić.