Czy w łazience panele również się sprawdzą?

panele w łazience

Sposób wykończenia podłogi ma duży wpływ na estetykę wnętrza, a także jego funkcjonalność i łatwość eksploatacji. Poza tradycyjnymi materiałami posadzkowymi od pewnego czasu można zdecydować się też na nowoczesne i coraz popularniejsze panele. Będą one szczególnie użyteczne tam, gdzie inne materiały mogą okazać się niepraktyczne, zbyt kosztowne lub nieodporne na występujące w konkretnym pomieszczeniu czynniki zewnętrzne. Dobrym przykładem będą panele do łazienki. Przekonajmy się, co sprawia, że są one tak chętnie wybierane i zobaczmy, jaki ich rodzaj sprawdzi się w łazience.

Dlaczego warto decydować się na panele?

Zastosowanie paneli podłogowych jest dziś niezwykle popularne, ponieważ łączą one w sobie atrakcyjny wygląd, wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz są stosunkowo łatwe w układaniu. Do ich mocnych stron zalicza się dostępność rozmaitych wzorów nawiązujących do klasycznych materiałów wykończeniowych od naturalnego drewna przez kamień aż po beton czy ceramikę, a ponadto znaczną liczbę oferowanych wybarwień i faktur. Duże znaczenie ma odporność na ścieranie, uderzenia oraz zarysowania, a także dość prosta i szybka codzienna pielęgnacja. Panele łatwo dobrać do wnętrza niezależnie od jego stylu i charakteru. Plusem jest to, że można je ułożyć w krótkim czasie i bez bałaganu nieodzownego przy posadzce z litego drewna, płytek ceramicznych lub kamienia. Nie można też zapomnieć o przystępnej cenie.

Jakie panele wybrać do łazienki?

Panele mogą mieć różną postać, jeżeli chodzi o konstrukcję i użyty materiał. Jeżeli chodzi o pomieszczenie, w którym podłoga jest narażona nie tylko na podwyższoną wilgotność, ale też kontakt z wodą najlepiej sprawdzą się panele winylowe. Powstają one z wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne polichlorku winylu lepiej znanego jako PVC. Radzi on sobie też z długotrwałą obecnością wody, a jego powierzchnia może być barwiona, ozdobiona folią z nadrukiem, a także mieć urozmaiconą fakturę.