Wybór rodzaju materiału, którego użyjemy do wykończenia podłogi, ma duże znaczenie dla jej walorów użytkowych oraz estetyki. Dostępnych jest wiele różnych produktów – od płytek z naturalnego kamienia, przez rozmaite wykładziny dywanowe przez po podłogi z naturalnych desek po panele laminowane lub winylowe. Wiele osób, które zastanawiają się nad tym, co ułożyć na podłodze, poza aspektem wizualnym, bierze też pod uwagę wytrzymałość takiej podłogi, koszt zakupu i montażu, czy kryterium czasu, jaki jest potrzebny do ukończenia prac. W takiej sytuacji bezkonkurencyjnie wygrywają panele laminowane oraz winylowe. Przyjrzyjmy się bliżej temu, czym się charakteryzują te dwa typy paneli. (więcej…)

Panele podłogowe, podobnie jak wszystkie pokrycia podłogowe podatne są na zużywanie i uszkodzenia mechaniczne, z uwagi na wysoką twardość laminatu, jest to trudniejsze, niż np. w desce drewnianej, ale na pewno możliwe, dlatego, by je utrzymać w dobrej kondycji roboczej i estetycznej niezbędna jest przede wszystkim profilaktyka. W niniejszym artykule zastanawiamy się, jak ochronić panele przed zarysowaniem. Zapraszamy do lektury. (więcej…)

Wymiana podłogi w domu lub mieszkaniu to spora inwestycja dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu paneli, warto lepiej przyjrzeć się produktowi, z którego chcemy skorzystać. Na rynku znaleźć można obecnie bogaty wybór różnego rodzaju paneli; poszczególne różnią się pomiędzy sobą m.in. jakością, grubością, sposobem wykonania, materiałem, z którego zostały wykonane czy sposobem montażu. Jak wybrać najlepszy? Czy warto skorzystać z próbek paneli podłogowych, a jeżeli tak, to co mówią nam one o gotowym produkcie? Zapraszamy do uważnej lektury. (więcej…)

Mieszkanie osoby cierpiącej z powodu alergii wziewnej jest specjalnie przystosowane do życia tak, by osoba ta miała ułatwione codzienne funkcjonowanie. Co to oznacza? Między innymi ograniczenie w domu przedmiotów gromadzących kurz: wykładziny dywanowe powinny być usunięte, szafki – zamykane, meble z obiciem tapicerskim wykonane ze skóry lub eko-skóry, ściany i sufity pomalowane farbami, które nie wydzielają formaldehydu i innych toksycznych substancji lotnych, zaś na podłodze – specjalnie dobrane materiały podłóg. Jaką podłogę wybrać dla alergika? (więcej…)

Alsafloor to linia paneli podłogowych francuskiej firmy Alsapan. Ta alzacka firma, jako jedyna we Francji produkuje podłogi laminowane i to w ilości ponad 12 milionów metrów kwadratowych rocznie, zaś produkty te można znaleźć aż w 60 krajach świata. W niniejszym wpisie przybliżamy ofertę produktową linii Alsafloor. Zapraszamy do lektury artykułu. (więcej…)

Panele podłogowe w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i coraz częściej zastępują tradycyjnie starą klepkę lub płytkę. Nie ma w tym nic dziwnego, piękne wzornictwo, niższa cena i nieporównywalnie większa wytrzymałość niż podłogi drewnianej, a z uwagi na łatwy montaż wiele osób decyduje się na ułożenie podłogi na własną rękę, co dodatkowo redukuje koszty remontu. Coraz częściej słyszy się  też, że ktoś zdecydował się na położenie paneli w łazience. Czy panele w tym pomieszczeniu to dobry pomysł? (więcej…)

Nawet wysokiej jakości panele mogą szybko się zniszczyć, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Jak dbać o panele podłogowe laminowane, żeby zachowały piękny i nowy wygląd przez lata? (więcej…)

Podłoga w pokoju dziecięcym powinna być przede wszystkim bezpieczna, praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości i higieny, chociaż nie mniej istotne są walory estetyczne. W tym przypadku doskonale sprawdzają się panele podłogowe, które nie tylko różnią się walorami wizualnymi, dzięki czemu można je dostosować do różnych aranżacji, ale również cechują się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Polecane są szczególnie dla dzieci borykających się z problemem alergii. (więcej…)

Panele ułożone w jodełkę – kiedyś kojarzyły się z wystrojem mieszkań rodem z PRL-u, dziś jest to prawdziwy HIT aranżacyjny! Jodełka klasyczna „herringbone” znów wraca na salony! (więcej…)