Podczas aranżacji każdego z pomieszczeń w domu należy poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej podłogi. Dobrym wyborem są panele. Obecnie na rynku są one dostępne w wielu różnych wzorach oraz odcieniach, co pozwala na wybranie produktów dopasowanych do określonych oczekiwań. Co jednak zrobić, jeśli podoba się nam kilka opcji? Czy można je ze sobą połączyć? Jeśli tak — w jaki sposób? (więcej…)

Nie zawsze od razu po zakupie paneli przechodzimy do ich montażu. W końcu remont może się nieco wydłużyć, a wtedy zakupione produkty nie zostaną położone na podłodze tuż po ich dostarczeniu. Co zrobić w takim przypadku? Czy można je włożyć do piwnicy? Jakie warunki zapewnić panelom podłogowym, żeby podczas przechowywania nie straciły swojego dobrego wyglądu? (więcej…)

Podłoga to jeden z elementów wykończenia domu lub mieszkania, który wymaga regularnej pielęgnacji, aby mógł on zachować swój wygląd oraz pierwotne parametry. Zdarza się jednak, że czyszczenie paneli podłogowych i przeprowadzanie zabiegów profilaktycznych nie wystarcza, przez co trzeba podjąć nieco bardziej stanowcze kroki. Oczywiście można pokusić się o profesjonalną renowację, dzięki czemu panele będą w stanie przeżyć swoją drugą, a nawet i trzecią młodość, jednak nic nie trwa wiecznie. Prędzej czy później będziemy musieli zmierzyć się z koniecznością wymiany podłogi. W jakich sytuacjach należy rozważyć taki krok? (więcej…)

Układanie paneli wymaga pozostawienia dylatacji pomiędzy podłogą a ścianami – jest to konieczne, ponieważ podłoga ma tendencję do naturalnego kurczenia się i rozprężania pod wpływem zmian temperatury i poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jeśli tego nie zrobimy, może to doprowadzić do powstania wybrzuszeń, odkształceń czy nawet przesunięć poszczególnych paneli. (więcej…)

Nie sposób dziwić się popularności, jaką panele podłogowe cieszą się od lat, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wyróżniające je walory estetyczne oraz wysoką odporność. Dodatkowo nierzadko to właśnie dzięki panelom podłogowym wnętrza sprawiają wrażenie znacznie bardziej przytulnych, a zarazem eleganckich. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie paneli z określonej kolekcji, warto dokładnie przyjrzeć się produktowi, który wzbudził nasze zainteresowanie. Na rynku możemy bowiem znaleźć bogatą ofertę paneli, które różnią się między sobą m.in. rozmiarem, grubością, strukturą, sposobem montażu, materiałem wykonania czy nawet dodatkami poprawiającymi określone ich parametry (np. antystatyczność czy antyalergiczność). Aby wybrać najlepszy z możliwych wariantów, wcale nie musimy robić kilkudniowego maratonu po okolicznych sklepach budowlanych – wystarczy, jeśli zaopatrzymy się w próbki interesujących nas paneli. (więcej…)

Choć każda podłoga ulega zabrudzeniom, to jednak w przypadku niektórych paneli różnego rodzaju brud może być o wiele mniej dostrzegalny. Naturalnie utrzymanie czystości powierzchni jest ważne, nie tylko dla komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim dla zachowania dobrego stanu podłogi. Jednakże jeśli mocno przeszkadza Ci widok zabrudzonych paneli, a nie chcesz codziennie tracić czasu na mycie i odkurzanie, warto rozważyć jaką podłogę konkretnie wybrać. W tym celu podajemy kilka czynników, które wizualnie sprawiają, że zabrudzenia stają się mniej widoczne. (więcej…)

Materiały wykończeniowe wystawione w promocyjnych cenach niejednokrotnie kojarzą się konsumentom z towarem wadliwym lub słabej jakości. Jest to jednak całkowicie niesłuszne myślenie. Wyprzedaże wiążą się z zupełnie innymi kwestiami, w związku z czym nie należy martwić się o jakość produktu. Jest to wręcz możliwość zakupu dobrego gatunku podłogi w atrakcyjnych cenach. (więcej…)

Rozwój Internetu sprawił, że współcześnie wszystko, czego potrzebujemy, jest dostępne w sieci. Nawet mieszkanie możemy urządzić bez wychodzenia z domu i odwiedzania licznych sklepów z materiałami wykończeniowymi. Jest to bardzo wygodne udogodnienie, aczkolwiek kupując panele podłogowe przez Internet, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z zamówieniem. Uwzględnienie tego, co opiszemy poniżej, pozwoli uniknąć późniejszych nieporozumień odnośnie dostarczonego towaru. (więcej…)

Podczas urządzania mieszkania jednym z dylematów będzie wybór podłogi. Choć opcji jest wiele, głównym punktem spornym jest decyzja między popularnymi i klasycznymi panelami, a oryginalną deską podłogową. Choć wybór nie jest jednoznaczny — bowiem najwięcej zależy od gustu i preferencji klienta — to jednak można wyróżnić kilka istotnych cech dla każdego z rozwiązań. Mimo iż te rodzaje podłogi na pozór wydają się być podobne, to w rzeczywistości są to dwa zupełnie inne materiały. (więcej…)