Choć każda podłoga ulega zabrudzeniom, to jednak w przypadku niektórych paneli różnego rodzaju brud może być o wiele mniej dostrzegalny. Naturalnie utrzymanie czystości powierzchni jest ważne, nie tylko dla komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim dla zachowania dobrego stanu podłogi. Jednakże jeśli mocno przeszkadza Ci widok zabrudzonych paneli, a nie chcesz codziennie tracić czasu na mycie i odkurzanie, warto rozważyć jaką podłogę konkretnie wybrać. W tym celu podajemy kilka czynników, które wizualnie sprawiają, że zabrudzenia stają się mniej widoczne. (więcej…)

Materiały wykończeniowe wystawione w promocyjnych cenach niejednokrotnie kojarzą się konsumentom z towarem wadliwym lub słabej jakości. Jest to jednak całkowicie niesłuszne myślenie. Wyprzedaże wiążą się z zupełnie innymi kwestiami, w związku z czym nie należy martwić się o jakość produktu. Jest to wręcz możliwość zakupu dobrego gatunku podłogi w atrakcyjnych cenach. (więcej…)

Rozwój Internetu sprawił, że współcześnie wszystko, czego potrzebujemy, jest dostępne w sieci. Nawet mieszkanie możemy urządzić bez wychodzenia z domu i odwiedzania licznych sklepów z materiałami wykończeniowymi. Jest to bardzo wygodne udogodnienie, aczkolwiek kupując panele podłogowe przez Internet, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z zamówieniem. Uwzględnienie tego, co opiszemy poniżej, pozwoli uniknąć późniejszych nieporozumień odnośnie dostarczonego towaru. (więcej…)

Podczas urządzania mieszkania jednym z dylematów będzie wybór podłogi. Choć opcji jest wiele, głównym punktem spornym jest decyzja między popularnymi i klasycznymi panelami, a oryginalną deską podłogową. Choć wybór nie jest jednoznaczny — bowiem najwięcej zależy od gustu i preferencji klienta — to jednak można wyróżnić kilka istotnych cech dla każdego z rozwiązań. Mimo iż te rodzaje podłogi na pozór wydają się być podobne, to w rzeczywistości są to dwa zupełnie inne materiały. (więcej…)

W kwestii porównania jakości i ceny niezależnie od przedmiotu zakupu zawsze można spotkać się z dwiema skrajnymi opiniami. Są zwolennicy, którzy uważają, że jedynie produkt z najwyższej półki cenowej będzie charakteryzował się dobrym stanem, inni zaś w różnicach cenowych widzą jedynie zagrywkę marketingową. Prawda natomiast zazwyczaj leży gdzieś pośrodku. Niemniej jednak, wybierając panele podłogowe istnieje kilka parametrów, które mogą mieć swoje odniesienie do oferowanej przez sklep ceny. (więcej…)

Wybierając podłogi do domu, nie można mieć wszystkiego. Główny dylemat dla większości klientów skupia się między naturalną, lecz drogą i bardziej wymagającą w utrzymaniu deską, a praktycznymi i tańszymi panelami podłogowymi. Warto jednak zauważyć, że ogromny wybór dekorów paneli pozwala nie tylko na oryginalny wystrój wnętrz, ale także uzyskać bardzo podobny efekt do naturalnej deski przy dużo mniejszych kosztach. W związku z tym jest to opcja, która niejako rozwiązuje problem. (więcej…)

Alergia to uciążliwe i bardzo często występujące schorzenie, które może mieć wiele przyczyn. Dużą część pacjentów stanowią dzieci, których rozwijające się organizmy wyjątkowo źle znoszą szkodliwe czynniki obecne w środowisku. Oczywiście wyeliminowanie wszystkich alergenów nie jest możliwe. W zasięgu naszych możliwości leży jednak ich ograniczenia, a co za tym idzie zmniejszenie oddziaływania. Wiele osób przekonało się, że kluczowe znaczenie w walce z alergią ma odpowiednio dobrana podłoga. Jak to możliwe? I czy wykorzystywane w wielu polskich domach panele sprawdzą się w przypadku alergików? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

(więcej…)

V-fuga stanowi nowoczesny sposób frezowania krawędzi paneli podłogowych w taki sposób, by rezultat przywodził na myśl szczeliny pomiędzy deskami drewnianego parkietu. Co można zyskać, decydując się na tę formę przycięcia paneli? (więcej…)

Aranżowanie przestrzeni wokół nas to wymagające zadanie, związane z koniecznością dokonywania wielu decyzji. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór podłóg, które mają nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Wiele osób przekonało się, że trwałym, a jednocześnie bardzo eleganckim rozwiązaniem jest zastosowanie paneli podłogowych. Jednak którą propozycję wybrać? Jaką strukturą powinny wyróżniać się wytypowane przez nas panele: głęboka strukturą drewna, struktura zniszczonej deski „SO”, heliochrome, a może strukturą synchroniczną trójwymiarową 3D? W naszym artykule wyjaśniamy czym charakteryzuje się ostatnia z podanych możliwości – struktura synchroniczna. Jakie są jej zalety? Kiedy warto wykorzystać utrzymane w tej stylistyce panele? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł. (więcej…)