Ważnym elementem wykończenia każdego pomieszczenia jest zastosowana w nim posadzka. Rodzaj wykorzystywanego materiału będzie się przekładał zarówno na to, w jaki sposób będzie się prezentowało całe wnętrze, jak i na komfort jego użytkowania oraz wygodę utrzymywania porządku. Wśród opcji wybieranych w ostatnich latach najczęściej popularnością cieszą się różne rodzaje paneli podłogowych. Sporo osób zastanawia się jednak, czy są one na tyle uniwersalne, że da się je zastosować w całym domu lub mieszkaniu. Szczególnie wiele wątpliwości dotyczy paneli do kuchni lub łazienki. Przyjrzyjmy się temu nico bliżej. (więcej…)

Materiał wykorzystany na posadzce powinien nie tylko korespondować z aranżacją danego pomieszczenia, ale również musi być dobrze dopasowany do jego charakterystyki. Będzie to niezbędne zawłaszcza tam, gdzie podłoga jest niezwykle intensywnie eksploatowana. Rozwiązaniem, które cieszy się popularnością z uwagi na doskonałe efekty wizualne, świetną wytrzymałość i łatwość pielęgnacji są panele do przedpokoju. Przekonajmy się, jaki ich rodzaj najlepiej wybrać i dlaczego. (więcej…)

Popularnym wykończeniem podłogi stało się od pewnego czasu ułożenie paneli. Cieszą się one dużym uznaniem zarówno z racji swej estetyki, przystępnej ceny i wysokiej trwałości, jak i stosunkowo prostego oraz dość szybkiego procesu montażu. By posadzka okazała się funkcjonalna, nie można jednak zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniego podkładu pod panele na ogrzewanie podłogowe lub w wersji standardowej. Wśród powodów, dla których będzie to istotne, najważniejszym staje się komfort akustyczny wewnątrz pomieszczeń. Przyjrzyjmy się temu nico bliżej. (więcej…)

Wykończenie podłogi ma duże znaczenie dla funkcjonalności i wyglądu poszczególnych pomieszczeń, a także całego domu lub mieszkania. Użyty do wykonania posadzki materiał jest przez cały czas dobrze widoczny, a jednocześnie intensywnie eksploatowany, liczyć będzie się więc zarówno sposób, w jaki się prezentuje, jak i nakład pracy potrzebnej do utrzymania go we właściwym stanie. Wśród dostępnych rozwiązań szczególnym zainteresowaniem cieszą się różne rodzaje paneli laminowanych lub winylowych np. panele podłogowe imitujące dąb. Są one nie tylko estetyczne i trwałe, ale także łatwe w układaniu. Trzeba jednak pamiętać, by stosować je razem z odpowiednim podkładem. Przekonajmy się, dlaczego jest on konieczny i sprawdźmy, jakie jego cechy okażą się istotne. (więcej…)

Materiał zastosowany do wykończenia podłogi powinien być nie tylko estetyczny i trwały, ale również dobrze dostosowany do specyfiki pomieszczenia, w którym zostanie ułożony. Wśród rozwiązań, które są wybierane coraz częściej w miejscach, gdzie występuje podwyższone ryzyko kontaktu z wodą i wilgocią, a także różnego rodzaju zanieczyszczeniami zwiększa się popularność paneli do kuchni. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku należy zadbać o to, by ich rodzaj odpowiadał potrzebom wynikającym z charakteru i sposobu wykorzystywania tej przestrzeni. Przekonajmy się, jakie panele warto kupić w tym przypadku (więcej…)

Sposób wykończenia podłogi ma duży wpływ na estetykę wnętrza, a także jego funkcjonalność i łatwość eksploatacji. Poza tradycyjnymi materiałami posadzkowymi od pewnego czasu można zdecydować się też na nowoczesne i coraz popularniejsze panele. Będą one szczególnie użyteczne tam, gdzie inne materiały mogą okazać się niepraktyczne, zbyt kosztowne lub nieodporne na występujące w konkretnym pomieszczeniu czynniki zewnętrzne. Dobrym przykładem będą panele do łazienki. Przekonajmy się, co sprawia, że są one tak chętnie wybierane i zobaczmy, jaki ich rodzaj sprawdzi się w łazience.

(więcej…)

Materiał wybrany do wykończenia posadzki musi oferować odpowiednią estetykę i trwałość. Powinien być odporny na ścieranie i zarysowania, a także ładnie komponować się z pozostałymi elementami wystroju. Wśród szczególnie istotnych cech w wielu przypadkach znajdzie się również wytrzymałość na przedłużający się kontakt z wodą. Chcąc mieć ładną i szybką w montażu podłogę, warto więc rozważyć zakup paneli odpornych na wodę. Przekonajmy się, jak zniosą jej obecność najpopularniejsze panele laminowane i winylowe. (więcej…)

Jednym z najważniejszych elementów wykończenia wnętrza jest rodzaj zastosowanej w nim posadzki. Wynika to z tego, że znaczna część powierzchni podłogi jest dobrze widoczna, wpływa więc w dużym stopniu na charakter aranżacji i jej wygląd. Równie istotne okażą się kwestie związane z łatwą eksploatacją pomieszczenia np. utrzymywaniem w nim porządku. W przypadku niektórych miejsc zastosowany materiał musi być dobrze dopasowany do ich specyfiki. Przekonajmy się, o czym trzeba pamiętać, wybierając panele do kuchni i sprawdźmy, jaki ich rodzaj spisze się najlepiej. (więcej…)

Sposób wykończenia podłogi ma duże znaczenie dla wyglądu pomieszczenia oraz jego funkcjonalności, ponieważ od rodzaju zastosowanego materiału zależy to, czy posadzka będzie odporna na zużycie, łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań prym wiodą dziś różne typy paneli podłogowych, oferowane w wielu wzorach oraz i różnej konstrukcji. Z przeznaczeniem na niektóre powierzchnie najlepiej będzie jednak zdecydować się na produkty o specjalnych właściwościach. Dobrym przykładem będą tu panele odporne na wodę. Przekonajmy się, co je wyróżnia oraz sprawdźmy, gdzie najlepiej będzie je ułożyć.

(więcej…)