Mieszkanie osoby cierpiącej z powodu alergii wziewnej jest specjalnie przystosowane do życia tak, by osoba ta miała ułatwione codzienne funkcjonowanie. Co to oznacza? Między innymi ograniczenie w domu przedmiotów gromadzących kurz: wykładziny dywanowe powinny być usunięte, szafki – zamykane, meble z obiciem tapicerskim wykonane ze skóry lub eko-skóry, ściany i sufity pomalowane farbami, które nie wydzielają formaldehydu i innych toksycznych substancji lotnych, zaś na podłodze – specjalnie dobrane materiały podłóg. Jaką podłogę wybrać dla alergika? (więcej…)

Alsafloor to linia paneli podłogowych francuskiej firmy Alsapan. Ta alzacka firma, jako jedyna we Francji produkuje podłogi laminowane i to w ilości ponad 12 milionów metrów kwadratowych rocznie, zaś produkty te można znaleźć aż w 60 krajach świata. W niniejszym wpisie przybliżamy ofertę produktową linii Alsafloor. Zapraszamy do lektury artykułu. (więcej…)

Panele podłogowe w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i coraz częściej zastępują tradycyjnie starą klepkę lub płytkę. Nie ma w tym nic dziwnego, piękne wzornictwo, niższa cena i nieporównywalnie większa wytrzymałość niż podłogi drewnianej, a z uwagi na łatwy montaż wiele osób decyduje się na ułożenie podłogi na własną rękę, co dodatkowo redukuje koszty remontu. Coraz częściej słyszy się  też, że ktoś zdecydował się na położenie paneli w łazience. Czy panele w tym pomieszczeniu to dobry pomysł? (więcej…)

Nawet wysokiej jakości panele mogą szybko się zniszczyć, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać. Jak dbać o panele podłogowe laminowane, żeby zachowały piękny i nowy wygląd przez lata? (więcej…)

Podłoga w pokoju dziecięcym powinna być przede wszystkim bezpieczna, praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości i higieny, chociaż nie mniej istotne są walory estetyczne. W tym przypadku doskonale sprawdzają się panele podłogowe, które nie tylko różnią się walorami wizualnymi, dzięki czemu można je dostosować do różnych aranżacji, ale również cechują się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Polecane są szczególnie dla dzieci borykających się z problemem alergii. (więcej…)

Panele ułożone w jodełkę – kiedyś kojarzyły się z wystrojem mieszkań rodem z PRL-u, dziś jest to prawdziwy HIT aranżacyjny! Jodełka klasyczna „herringbone” znów wraca na salony! (więcej…)

Kiedy już wybierzemy idealnie pasujące do naszego mieszkania panele podłogowe, należy dokładnie zaplanować ich ułożenie. Tak naprawdę to właśnie od prawidłowego montażu zależy nie tylko estetyka podłogi, ale również jej trwałość, funkcjonalność i wygoda późniejszego użytkowania. W tym artykule chcemy podzielić się kilkoma przydatnymi wskazówkami na temat najważniejszych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę podczas układania paneli podłogowych. (więcej…)

Właściciele kotów lub psów bardzo często obawiają się, że ostre pazurki ich ukochanych pupili pozostawią nieestetyczne ślady na panelach podłogowych w mieszkaniu. Okazuje się jednak, że panele mogą doskonale sprawdzić się również we wnętrzach zamieszkiwanych przez czworonogi. (więcej…)

Marzysz o panelach laminowanych, które będą wodoodporne, trwałe i przez długi czas zachowają swój nienaganny wygląd? W takim razie koniecznie powinieneś poznać kolekcję Colosseum belgijskiej firmy Lamett, która została opracowana z zastosowaniem unikalnej technologii AtroGuard. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej temu produktowi. (więcej…)